نشل/neshel.ir : نشستي از جنس تفاهم و توسعه
چهارشنبه، 9 آذر 1390 - 13:52 کد خبر:16
شايد نشست صميمي 20 آبان 1390 نقطه عطفي در تاريخ نشست ها و جلسات بسياري باشد كه در اين سالها با هدف كمك به توسعه و عمران نشل برگزار شده است...

  

نشستي از جنس تفاهم و توسعه

سالها دل طلب جام جم از ما مي كرد   آنچه خود داشت زبيگانه تمنا مي كرد
شايد نشست صميمي 20 آبان 1390 نقطه عطفي در تاريخ نشست ها و جلسات بسياري باشد كه در اين سالها با هدف كمك به توسعه و عمران نشل برگزار شده است.  اين جلسه به همت آقاي اصغر رستم نژاد كه به جرات يكي از دلسوزان توسعه و آبادي نشل مي باشد در مسجد معروف به نشلي ها واقع درتهران به همراه 30 نفر از دوستان ، دلسوزان ، اعضاي شوراي اسلامي نشل ، دهيار محترم اقاي قاسم آقاجانزاده و همچنين آقاي افرسياب گرجي( اقاي افرسياب گرجي با 82 سال سن از خاندان گرجي ميباشد و در سال 1354 با تلاش فراوان  به كمك ديگر افراد نشلي اولين جاده ماشين رو از مسير بايجان- پردمه- خرم – نشل را احداث نمود كه نقطه عطفي در تاريخ نشل و روستاهاي بالا كوه بوده كه نشل را به عنوان يكي از محدود روستاهاي داراي جاده در آن زمان متمايز ساخت) برگزار شد. آقاي گرجي پيشنهاد آسفالت و بهسازي جاده نشل را مطرح نمود كه اميد است با ارتباطات خوب ايشان در معاونت توسعه راههاي روستايي وزارت راه و شهرسازي و پيگيري دوستان به سرانجام برسد.  در اين جلسه چند تن از حاضرين به نمايندگي از ديگر افراد به عنوان اعضاي كارگروه جاده انتخاب شدند تا با پيگيري جدي اين مسئله را به انجام برسانند.
در يك نگاه عادي اين جلسه همانند جلسات ديگر به نظر مي رسد و شايد تصور جلسات رايج در نشل را در ذهن خود تداعي مي كنيد و مثل هميشه  انتظار داريدجلسه با نزاع و ناراحتي بدون هيچ نتيجه ايي به پايان برسد. ولي جالب است بدانيد جلسه 20 آبان 90 جلسه اي است كه نشل و نشلي ها سالهاي سال تشنه آن هستند . فراتر از موضوع و نتيجه حاصله از جلسه نوع برخورد، انتقاد  پاسخگويي ، پيشنهاد و همگرايي افراد با سليقه هاي گوناگون از طوايف و طيف هاي مختلف در نوع خود بي نظير بوده است شايد به صراحت مي توان گفت راه توسعه و اباداني نشل از مسير و هم نشيني و هم فكري چنين جلساتي مي گذرد. جلسه ايي كه  بدون هيچ گونه كدروت و در عين حال  همراه  با انتقاد سازنده  همراه با ارائه راهكار و نتيجه به پايان رسيد.
ما براي رسيدن به توسعه و پيشرفت همه جانبه سرزمين آبا و اجدادي مان كه همه وجودمان از آن است و قلب ما براي آن مي تپد راهي جز همگرايي و يكدلي و يكرنگي نداريم . راهي جز ما شدن ، كمر همت را بستن ، آستين ها را بالا زدن ، ديگران را به همان نگرش و سليقه اي كه دارند پذيرفتن، انتقاد سازنده  كردن ، جمع گرا بودن، گذشته و گذشته هاي تلخ را به فراموشي سپردن، چشم هاي واقعيت را باز نمودن، عينك بدبيني را برداشتن، وارد گود شدن، منافع فردي را فداي منافع جمع نمودن، فعل نمي شود را با فعل مي شود صرف كردن، تلاش و تلاش و تلاش صدباره كردن نداريم.
عمر ما به سرعت مي گذرد و روزي چون ديگر بزرگان در خاك خواهيم شد و تنها نامي نيك يا بد از خود به جاي مي گذاريم ،پس اثر گزار باشيم . هر كسي هستيم و در هر كجاي اين كره خاكي و پسوند نشلي را به يدك مي كشيم براي كمك كردن به توسعه و آبادي سرزميني كه شايسته بهترين ها مي باشد دست فرو ننشانيم و همت كنيم چون بايد در برابر تاريخ و نسل آينده پاسخگوه باشيم.
به اميد برگزاري دومين نشست هم انديشي و توسعه نشل در آينده نزديك و به اميد حضور پر رنگ و پرشور نشلي ها در هر كجاي ايران در نشل براي انتخابات اتي شوراها