صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
شنبه، 13 خرداد 1402 - 01:29   
  تازه ها:  
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 16صفحه نخست » اخبار روزچهارشنبه، 9 آذر 1390 - 17:22
نشستی از جنس تفاهم و توسعه
نشستی از جنس تفاهم و توسعه شاید نشست صمیمی 20 آبان 1390 نقطه عطفی در تاریخ نشست ها و جلسات بسیاری باشد که در این سالها با هدف کمک به توسعه و عمران نشل برگزار شده است...
  

  

نشستی از جنس تفاهم و توسعه

سالها دل طلب جام جم از ما می کرد   آنچه خود داشت زبیگانه تمنا می کرد
شاید نشست صمیمی 20 آبان 1390 نقطه عطفی در تاریخ نشست ها و جلسات بسیاری باشد که در این سالها با هدف کمک به توسعه و عمران نشل برگزار شده است.  این جلسه به همت آقای اصغر رستم نژاد که به جرات یکی از دلسوزان توسعه و آبادی نشل می باشد در مسجد معروف به نشلی ها واقع درتهران به همراه 30 نفر از دوستان ، دلسوزان ، اعضای شورای اسلامی نشل ، دهیار محترم اقای قاسم آقاجانزاده و همچنین آقای افرسیاب گرجی( اقای افرسیاب گرجی با 82 سال سن از خاندان گرجی میباشد و در سال 1354 با تلاش فراوان  به کمک دیگر افراد نشلی اولین جاده ماشین رو از مسیر بایجان- پردمه- خرم – نشل را احداث نمود که نقطه عطفی در تاریخ نشل و روستاهای بالا کوه بوده که نشل را به عنوان یکی از محدود روستاهای دارای جاده در آن زمان متمایز ساخت) برگزار شد. آقای گرجی پیشنهاد آسفالت و بهسازی جاده نشل را مطرح نمود که امید است با ارتباطات خوب ایشان در معاونت توسعه راههای روستایی وزارت راه و شهرسازی و پیگیری دوستان به سرانجام برسد.  در این جلسه چند تن از حاضرین به نمایندگی از دیگر افراد به عنوان اعضای کارگروه جاده انتخاب شدند تا با پیگیری جدی این مسئله را به انجام برسانند.
در یک نگاه عادی این جلسه همانند جلسات دیگر به نظر می رسد و شاید تصور جلسات رایج در نشل را در ذهن خود تداعی می کنید و مثل همیشه  انتظار داریدجلسه با نزاع و ناراحتی بدون هیچ نتیجه ایی به پایان برسد. ولی جالب است بدانید جلسه 20 آبان 90 جلسه ای است که نشل و نشلی ها سالهای سال تشنه آن هستند . فراتر از موضوع و نتیجه حاصله از جلسه نوع برخورد، انتقاد  پاسخگویی ، پیشنهاد و همگرایی افراد با سلیقه های گوناگون از طوایف و طیف های مختلف در نوع خود بی نظیر بوده است شاید به صراحت می توان گفت راه توسعه و ابادانی نشل از مسیر و هم نشینی و هم فکری چنین جلساتی می گذرد. جلسه ایی که  بدون هیچ گونه کدروت و در عین حال  همراه  با انتقاد سازنده  همراه با ارائه راهکار و نتیجه به پایان رسید.
ما برای رسیدن به توسعه و پیشرفت همه جانبه سرزمین آبا و اجدادی مان که همه وجودمان از آن است و قلب ما برای آن می تپد راهی جز همگرایی و یکدلی و یکرنگی نداریم . راهی جز ما شدن ، کمر همت را بستن ، آستین ها را بالا زدن ، دیگران را به همان نگرش و سلیقه ای که دارند پذیرفتن، انتقاد سازنده  کردن ، جمع گرا بودن، گذشته و گذشته های تلخ را به فراموشی سپردن، چشم های واقعیت را باز نمودن، عینک بدبینی را برداشتن، وارد گود شدن، منافع فردی را فدای منافع جمع نمودن، فعل نمی شود را با فعل می شود صرف کردن، تلاش و تلاش و تلاش صدباره کردن نداریم.
عمر ما به سرعت می گذرد و روزی چون دیگر بزرگان در خاک خواهیم شد و تنها نامی نیک یا بد از خود به جای می گذاریم ،پس اثر گزار باشیم . هر کسی هستیم و در هر کجای این کره خاکی و پسوند نشلی را به یدک می کشیم برای کمک کردن به توسعه و آبادی سرزمینی که شایسته بهترین ها می باشد دست فرو ننشانیم و همت کنیم چون باید در برابر تاریخ و نسل آینده پاسخگوه باشیم.
به امید برگزاری دومین نشست هم اندیشی و توسعه نشل در آینده نزدیک و به امید حضور پر رنگ و پرشور نشلی ها در هر کجای ایران در نشل برای انتخابات اتی شوراها

   
  

فايل ها الصاقي:

نظرات کاربران: 2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
با سلام خدمت دوست عزیز
قطعا حرکات و جلساتی از این دست که با حضور همه طوایف و بوسیله بهترین فرزندان این روستا تشکیل می شود ، می تواند موثر و راهگشا باشد . قلب همه ما برای روستای عزیزمان که تنها یک موقعیت مکانی نیست بلکه دنیایی از احساس ، خاطره و زیبایی معنوی و احساسی برای ماست می تپد . همه ما گویا گوهر های ارزشمندی از احساسات و عواطف در دل سنگ ها و خاک آن روستا جا گذاشته ایم که هر از چندی برای آرامش یافتن و رفع دلتنگیهایمان به آن سر می زنیم . تلاشهای آقای رستم نژاد ، اقای گرجی ، مهندس باقرنژاد و مهندس اکبرنژاد و شما و همه دوستان عزیز و بزرگوار و بصیر درخور ستایش ، تقدیر و تشکر است . امیدواریم با پیگیریهای هیات تعیین شده و سایر نشلی های عزیز این حرکت جدید (آسفالت جاده) به نتیجه برسد.

عاشقشم


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نشل 1389
info@neshel.ir سامانه پیام کوتاه:30002619000307
پشتیبانی توسط: خبرافزار