صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
شنبه، 13 خرداد 1402 - 01:06   
  تازه ها:  
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 43صفحه نخست » اخبار روزپنجشنبه، 12 بهمن 1391 - 08:30
فرصتی برای حضور
فرصتی برای حضوربا تهیه برخی ملزومات مورد استفاده دامداران نشل که مهم ترین آن شامل گولا، چل و تلم می باشد به معرفی کوچ های بهاره و پاییزه دامدارن نشل بین مراتع په کوه و پیشکوه در این جشنواره ملی بپردازیم
  
فرصتی برای حضور

جشنواره ملی صدای عشایر با حضور عشایر سراسر کشور به همت سازمان میراث فرهنگی کشور از تاریخ 13 بهمن تا 18 بهمن در محل نمایشگاه های دایمی تهران برگزار می گردد. به همین منظور بر آن شدیم با همراهی و همدلی چند تن از عزیزانی که به پیشه دامداری اشتغال دارند یا داشته اند و با تهیه برخی ملزومات مورد استفاده دامداران نشل که مهم ترین آن شامل گولا، چل و تلم می باشد به  معرفی کوچ های بهاره و پاییزه دامدارن نشل بین مراتع په کوه و پیشکوه در این جشنواره ملی بپردازیم. با پی گیری های به عمل آمده و ارایه عکس ها و فیلم های  متنوع از مراتع و مله سره های رسم، سیوکله سر، زاغ وزون و درنه و ...   به مسئولین اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران نظر مساعد و البته مشتاقانه آنان برای حضور در جشنواره جلب شد و طی جلسه ای رسمی نحوه شرکت در جشنواره و همراهی اداره کل در این باب مورد بررسی قرار گرفت.لازم به ذکر است مدیر کل و برخی کارمندان برای حضور در مله سره ها و آشنایی با ویزگی های زندگی دامداران نشلی نیز ابراز علاقه نمودند. این جشنواره فرصتی است برای معرفی نشل و جلب مساعدتهای اداره کل برای انجام پژوهشهای علمی و کارشناسانه و ثبت تاریخ و فرهنگ نشل به صورت مکتوب و ارایه آن به نسل های آتی.
  بر اساس آخرین گزارش باشگاه خبر نگاران  اکثر استان های عشایری برای شرکت در جشنواره اعلام آمادگی کردند. برای نمونه کرمانشاه به تنهایی 5 غرفه از نمایشگاه را به عشایر منطقه خود اختصاص داد. کردستان، لرستان، ایلام، فارس، اردبیل، خوزستان و خراسان نیز اعلام آمادگی کردند. آقای یاسر اکبر زاده از نشل مسئولیت تهیه ملزومات ازجمله گولا، چل و ... و ارسال آنها به تهران شدند.به احتمال زیاد کربلایی جبار اکبرزاده و رستم رستم نژاد نیز در جشنواره حاضر خواهند بود. هر عزیزی که برای تهیه ملزومات و کمک به بهتر برگزار شدن جشنواره آمادگی دارد با آقای جمشید محمدی (09119204770) هماهنگی نماید.
حضور شما عزیزان نشلی در جشنواره را به انتظار نشسته ایم.
روز و ساعت حضور همگانی جهت همدلی و بهره گیری از نظرات و دیدگاههای شما در اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد.از پیشنهادها شما در جهت برگزاری بهتر و جشنواره استقبال می کنیم.

 
   جمشید محمدی و علی رستم نژاد

 

 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نشل 1389
info@neshel.ir سامانه پیام کوتاه:30002619000307
پشتیبانی توسط: خبرافزار