صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
شنبه، 13 خرداد 1402 - 00:24   
  تازه ها:  
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 48صفحه نخست » اخبار روزسه شنبه، 20 فروردین 1392 - 07:50
انتخابات شوراها فرصتی ارزشمند برای مشارکت نشلی ها در مدیریت روستا
انتخابات شوراها فرصتی ارزشمند برای مشارکت نشلی ها در مدیریت روستااین یک فرصت است برای 4 سال آینده نشل پس بی تفاوت نباشیم و همه را به این فرصت حضور دعوت و از افراد توانمند و لایق حمایت کنیم تا با یک شورای دلسوز....
  

 

                                                                             انتخابات شوراها فرصتی ارزشمند برای مشارکت نشلی ها در مدیریت روستا

 

چهار سال پیش به فرمانداری آمل رفتم ، پس از کلی معطلی و خواهش فرصت ملاقات با فرماندار حاصل شد ، دوستانه از اوضاع و احوال نشل برایشان گفتم  تقاضای کمک کردم. با لبخندی معنی دار به من پاسخ داد: وقتی سرنوشت نشل برای خود نشلی ها مهم نبود و هیچ کس حتی کاندید هم نشد و ما مجبور به ابقا اعضای فعلی شوراها کردیم ، حال جایی برای گله و شکایت هم می ماند. تشکر کردم و حرفی برای گفتن نداشتم.  وقتی خدمت رئیس شوراهای روستایی آمل رفتم و با نامیدی از اینکه اعضای شورا  نشل حتی برای جلسات هم  پیدا نمی کنند  چگونه می توانتستم منتقد باشم ؟ وقتی برای یک پروژه عمرانی که شخصا از ابتدا وارد میدان عمل شدم و با هزاران هزار گرفتاری و مشکل آنرا به سرانجام رساندم و برای اینکه قدمی کوچک برای محل برداشته باشم با شکایت  یکی از اعضای شورا به دادگاه احضار شدم چگونه  باید رفتار می کردم؟  وقتی آخرین شب  دهه محرم برای حساب و کتاب  مسجد نشل با پاسخ های طنز آمیز و طعنه دار اعضای شورا مواجه می شدم و اینکه مردم و نظر مردم هیچ اهمیتی برای آنها ندارد چگونه می توانم چیزی نگوییم و یا سکوت کنم؟ وقتی در طول 8 سال که شاید خدمت رسانی به روستا ها در صدر کارهای دولت نهم و دهم قرار گرفته است ولی متاسفانه هیچ سهمی از این خدمات و اعتبارات دولت نصیب نشل نشده است باز هم باید مثل همیشه یک منتقد از بیرون گود باشیم و بگوییم: لنگش کن.......

هزاران نکته، گلایه و شکایت در اذهان من، شما و نشلی هایی که خواستار آبادانی این روستا هستند وجود دارد .ولی الان نه وقت انتقاد است و نه نتیجه ایی  حاصل خواهد شد. اکنون زمان حضور و انتخاب است . انتخاب درست و هوشمندانه ، انتخاب افرادی لایق و کارآمد ، افرادی صادق و در خدمت مردم و نشل ، افرادی با صبر و حوصله ، افرادی فراتر از دیدگاه های بسته  و سنتی ، افرادی که نشل را وطن خود و نشلی را هم وطن خود می دانند ، افرادی که ملاک عمل آنها نشل است نه طایفه، افرادی که افق های دور را هم در نظر دارند، به همه اقشار و افکار توجه می کنند، اهل مشورت و انتقاد هستند نه خود رایی و انتقام. جواب خصومت را با برادری و دستی می دهند. و..... خلاصه کلام افرادی کامل از هر لحاظ.

حال وظیفه من و شما به عنوان نشلی چیست؟ حضور همه جانبه و شرکت تمامی نشلی ها در هر کجای این کره خاکی در 24 خرداد پای صندوق های رای . نگویید کار دارم، سرم شلوغ است ، ماشین ندارم که بروم، حالا بقیه چه گلی سرمان زدند که شورای جدید خواهند زد؟ بهمه باید باید و باید پای صندوق های رای حاضر شویم . به نظر من این یک تکلیف برای تک تک افرادی است که پسوند نشلی دارند.

هیچ بهانه ای هم برای آنهایی که دوست ندارند نشلی های غیر بومی پای صندوق حاضر شوند وجود ندارد چرا که انتخابات شوراها همزمان با انتخابات ریلست جمهوری است و همه می توانند حضور پیدا کنند. کمی تامل و تفکر کنید و این فرصت تاریخی را از دست ندهید . اگر پای صنئوق نیایید پس هیچ سهمی در انتخاب افراد شایسنه نداشته ایدد و اگر افرادی نالایق انتخاب شوند و روزی بخواهید انتقاد کنید دوباره این قصه همیشگی تکرار خواهد شد.

از طایفه گرایی و رای به افراد فلان طایفه و فلان گروه جداً باید پرهیز کرد.  فریب جو سازی بعضی ها را نباید خورد . به عقل خود و گذشته افراد روجوع کنیم به اصلح ترین رای دهیم.

جان کلام اینکه این یک فرصت است برای 4 سال آینده نشل پس بی تفاوت نباشیم و همه را به این فرصت حضور دعوت و از افراد توانمند و لایق حمایت کنیم تا با یک شورای دلسوز و کارآمد به آینده نشل امیدوار باشیم.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نشل 1389
info@neshel.ir سامانه پیام کوتاه:30002619000307
پشتیبانی توسط: خبرافزار