صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
شنبه، 13 خرداد 1402 - 02:26   
  تازه ها:  
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 75صفحه نخست » اخبار روزدوشنبه، 11 آذر 1392 - 01:39
کمپین "ویلای سازی در نشل آری ولی تخریب دشت و مزارع خیر"
کمپین "ویلای سازی در نشل آری ولی تخریب دشت و مزارع خیر"ویلاهایی که هر روز دشت های نشل را چون اژدهایی چند سر می بلعد و از |آن همه زیبایی و سر سبزی خشت و آجر و سیمان به جای می گذارد.....
  

 

                                                                                                                                 بنام خداوند جان و خرد

                                                                                           کمپین "ویلای سازی در نشل آری ولی تخریب دشت و مزارع خیر"

 

کمپین

همتی بلند به وسعت دوست داشتن سرزمین مادری ما نشل

مدتی است این فکر ذهن مرا به خود مشغول کرده، شاید از وقتی که برای یافتن یک قطعه زمین برای یک از اقوام به زمین های اطراف نشل سر زدیم . تقریبا هیچ زمینی برای فروش نبود و اگر هم قطعه زمینی پیدا می شد  قیمتش بسیار بالا بود. به طور متوسط سالانه قیمت زمین در نشل از رشد 30% برخوردار بوده است بطوریکه در 10 سال گذشته قیمت یک قطعه زمین از متری 10 هزار تومان به بیش 170 هزار تومان رسیده است. ویلاهایی که هر روز دشت های نشل را چون اژدهایی چند سر می بلعد و از |آن همه زیبایی و سر سبزی خشت و آجر و سیمان به جای می گذارد. همه ما به خوبی می دانیم که هیچ آینده ایی را نمی توان برای نشل تصور کرد بجز ویلاهایی که حتی به بستر رودخانه ها هم رحم نمی کنند.

براستی راه حل واقعی چیست ؟ تجربه هر چند کوچک من در اجرای یک طرح عمرانی در نشل ( طرح لوله گذاری نهر آب معروف به جاپشت به طول بیش از 2 کیلومتر)، نه تنها با استقبال شورای وقت مواجه نشد بلکه به شکایت و دادگاه ختم شد ولی خوشبختانه علی رغم همه مشکلات طرح به طور کامل اجرا و بسیار هم موفقیت آمیز بود و چه بسا با کمی درایت و دور اندیشی مسئولان محلی وقت در نشل تمام نهر های مزارع در نشل لوله گذاری می شدند.

هدف من از طرح موضوع این است انجام یک طرح در نشل بدون اطلاع رسانی عمومی و توجیح کامل همه افراد نه تنها به سرانجام نمی انجامد بلکه با انبوهی از فرافکنی، تهمت و در نهایت ابتر ماندن موضوع باقی می ماند.

برای امکان سنجی  طرح مورد نظر بنده به اداره های زیربط مراجعه و دریافتم که عوامل اجرایی دخیل در این طرح نه تنها استقبال می کنند بلکه می تواند به عنوان یک تجربه موفق در نجات مزارع کشاورزی ، باغات و دشت های دیگر مناطق به عنوان الگو مطرح گردد.

طرح پیشنهادی: واگذاری بیش از 20 هکتار از مناطق نیمه مسطح واقع در شمال شرق نشل و بالای تپه معروف به شن کرور تخت و مناطق پایین نیتک بند از طریق اداره منابع طبیعی به اداره مسکن و شهرسازی آمل جهت ایجاد بافت جدید روستای نشل    

کمپین کمپین کمپین

شاید در تصور بالا نتوان بطور دقیق منطقه مورد نظر را نشان داد اما انجام این طرح کاملا عملی و ممکن خواهد بود.

آیا می دانید می توان از طریق اداره منابع طبیعی و خودیاری آب بافت جدید روستا را از درنه تنگه تامین نمود؟

آیا می دانید با ساخت بافت جدید دشت های نشل را برای آیندگان حفظ خواهیم کرد؟

ایا می دانید ادارات راه، منابع طبیعی، مسکن و شهرسازی، برق و .... تامین آب، برق، جاده و .... را اجتم خواهند داد؟

آیا می دانید بیش از 20 هکتار از منطقه بی آب و علف به یک دشت زیبا و سر سبز بدل خواهد شد؟

ایا می دانید با کشت برخی از زمین های واگذار شده می توان علوفه زمستانی دامداران را تامین کرد؟

آیا می دانید تنها را نجات دشت های نشل همین آزاد سازی است؟

آیا می دانید چه درامد قابل توجهی از محل فروش زمین های تفکیک شده برای ساخت مسکن کسب می شود که با آن می توان اقدامات بسیار مهم و اساسی دیگری از قبیل جاده، مسجد، مجتمع فرهنگی و ورزشی و .... ایجاد نمود؟

ایا می دانید عدم توجه ما به گسترش ویلا سازی در نشل ، آینده ای مثل اعراب و اسرائیل را برای نشلی ها رقم خواهد زد؟

ایا می دانید ........

و هزاران سوالاتی که بی پاسخ خواهند ماند.

کوتاه سحن آنکه هماهنگی اولیه با چند اداره و شورای نشل انجام و موافقت اولیه آنها کسب شد. بنده به عنوان یک نشلی و عضو کوچک امادگی کامل خود را برای تشکیل یک تیم قوی جهت پیگیری اعلام می دارم.

خواسته من از شما مخاطب نشلی این است با اطلاع رسانی این طرح به دیگر نشلی ها ، انتشار در سایت ها و شبکه های اجتماعی ، طرح در محافل عمومی و خانوادگی، صندوق های قرض الحسنه و ... به پذیرش همگانی و فراگیر شدن این طرح و فکر کمک کنید.

به کمک تک تک شما نشلی ها می توان این ایده نه چندان مبهم را به عمل بدل کنیم. باور داشته باشید، مثبت اندیش باشید وکمی همت کنید تا برای نسل های اینده لااقل میراثی بجا بگذاریم.

ما همگی به کمپین" ویلای سازی در نشل آری ولی تخریب دشت و مزارع خیر" می پیوندیم.

                                                            سبز باد و برقرار سرزمین مادری ما ، نشل         سلمان نصرنژادنشلی آذر 92

   
  

فايل ها الصاقي:

نظرات کاربران: 11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
با سلام
این ایده خیلی عالی و مفیده به شرطی که هرچه زودتر اجرایی شود
با تشکر از زحمات شما

سلام . سر برآوردن این همه ویلا و تخریب طبیعت زیبا قطعاً دلهای دوستداران طبیعت را به درد می آورد . باید یقه اون شخصی را گرفت که مجوز ساخت و ساز صادر کرد و بدون هماهنگی با دستگاههای ذیربط من جمله جهاد کشاورزی ، سازمان آبیاری و محیط زیست و ....... با تغییر کاربری از کشاورزی به مسکونی تیشه به ریشه طبیعت زیبای نشل زد . و یک اخطار برای شورای جدید که جلوی ساخت و ساز بی رویه را بگیرد .

سلام بجای این همه زحمت دادن در منابع طبیعی می توانیم مزرعه رسم را که ثبت اداره کشاورزی است مجددا احیا نموده و طبق تقسمات توافقی سال 1362 که 70 نفر از اهالی آن را امضاء نموده اند چهار دانگ آن به صاحبان اصلی و دو دانگ آن به عموم ملت است عمل نماییم . نیاز به تخریب مرتع نیست . اقا سلمان زمین کشاورزی فراوان است
از رسم چمن ، چمن درنه ، لشارو ، گرسچال ، ناهار دشت ، بخشی از مرواریک و .... کجاست کشاورز و کشاورزاده


آقا شما رسم چمن که ثبت اداره کشاورزی است پس بده ناراحت تخریب مزرعه نشل نباش . ساخت خونه در وسط مزرعه رسم تخریب نیست ؟
در مورد جاپشت موفقیت قانونی نبود بلکه گذشت و جوانمردی آقاجان پور ها به خصوص جوانان بود ، ، بدان نهتک متعلق به صاحبا نش است فقط امانتی است در دست محل و شورای محل ،

غصب و تخریب مزرعه رسم ، غصب آب گرسچال ، گرفتن نهتک ، حال تبدیل مرتع به زمین مسکونی ؟؟؟
آقا سلمان زیادی داری با احساسات ما بازی می کنی ؟ حداقل وجدان داشته باش
یک نفر رو هوا مدعی خرید مدرسه تخریبی شد ادعای مالکیت کردی .
خود تاب یک سوزن نداری به دیگران جوال دوز فر می کنی
قطعا مرا می شناسی .

با سلام و تشکر از آقای آقاجانپور دبیر محترم و فرهنگی عزیز و همچنین شما آقا یا خانم قطعا مرا می شناسی . موضوع مطلب جلوگیری از ساخت ساز بی رویه و تخریب مزارع و دشت و بجای آن ساخت و ساز در خارج ازمحدوده نشل می باشد که تنها یک پیش بینی از اینده وخیم نشل و یک پیشنهاد از منظر یک نشلی می باشد. پس موضوع کاملا مشخص است . نگاه یکجانبه، غیر منطقی، غیر کارشناسانه با غرض ورزی و توهین به افراد و شلوغ نمودن خارج از فرهنگ و ادبیات یک نقد می باشد. آقای دبیر به نظر شما امکان ساخت ویلا و زمین مسکونی در مرتع و یا به قول شما رسم ، درنه،و غیره وجود دارد؟ آیا شما نگران مرتع نتیک هستید که احساس می کنید یک مرتع شخصی است؟ به نظر شما ساخت ویلا تنها در 5 هکتار زمین در کنار محل و نزدیک محل بجای تخریب مزارع و دشت و باغات پیشنهاد غیر منطقی است؟ آیا بنده از تخریب مرتع حرفی زدم که شما بسیار ناراحت شدید؟ خاطرتان باشد زمانی که در یک ملاقات حضوری بنده این پیشنهاد را مطرح نمودم شما که حتی اطلاعی از موضوع بطور تمام و کمال نداشتید موضع گرفتید و بحث را به حاشیه راندید. در مورد گریسچال هم جای بسی تاسف است که هیچ اقدامی صورت نمی گیرد. در مورد جاپشت هم باز متاسفم که شما چنین نظری دارید قضاوت با مردم است ولی جهت اطلاع بنده به دلیل سابقه استفاده از آن آب با مجوز قانونی تنها 18 متر از مزرع دیم که متعلق به پدر بزرگ من بوده و جزء مستثنائات می باشد استخر جمع آوری آب احداث نمودم و به عنوان یک کارآفرین برای اولین بار در نشل طرح آبیاری قطره ای را اجرا نموده و تاکنون بیش از 50 میلیون تومان هزینه نمودم که تا تجربه ای باشد برای ابیاری بهتر و استفاده بهینه. بنده با مشقت فراوان و هزینه زیاد و مجوز های قانونی شورای وقت، اداره ابیاری و جهاد کشاورزی حوضچه جمع آوری اب را احداث نمودم که در کمال ناباوری و اوج حسادت و کوتاه بینی افرادی که شما بهتر می شناسید با تخریب مواجه شدم و با وجود محکومیت افراد راه دوستی را در پیش گرفتم چرا که آنان از روی جهل اقدام نمودند. بنده با تحمل مشکلات و رفت آمدهای بسیار پس از 4 سال موفق به اجرای طرح لوله گذاری نهر منطقه سوخونی دشت شدم و با اعتبار 50 میلیون تومانی این کار را انجام دادم که سرآغاز یک حرکت ماندگار در نشل بود و در پاسخ با شکایت یکی از اعضای شورای وقت که آن هم از روی ..... بوده است مواجه شدم و بجای تشویق و قدردانی در دادگاه حاضر شدم که بگویم چرا 50 میلیون اعتبار برای نشل گرفتم. نشستن در بیرون گود و گفتن لنگش کن بسیار آسان است بعمل کار براید. هدف تعریف و اغراق نیست اقای دبیر هدف بیان واقعیت های است که از چشم شما بدور است . از شما بسیار بعید و عجیب است که تفکرات 100 سال گذشته در سر دارید. عصر عصر ارتباطات، تعامل گفتگو و محبت است نه ...... چشم ها را باید شست . از افرادی که قدمی کوچک برای ابادانی نشل بر می دارند باید تشکر نمود. یادتان هست آن شب رای گیری که جنابعالی و آقای جاج علی اکبرزاده و اصغر رستم نژاد متحمل خستگی، زحمت فراوان شدید و با افزایش تعرفه رای زمینه مشارکت همه نشلی ها را فراهم نمودید. خوب این کار ارزشمندی است و انان که باید بفهمند می فهمند. اگر بجای توهین، کینه و غرض ورزی نقد سازنده کنیم و راهکار مناسب ارائه دهیم فضای گفتمان و بحث فراهم میشود. قضاوت با مخاطبین است. موفق باشید آقای دبیر و آقا/خانم مرا می شناسی.

قبلاً داخل وبلاگ آقای رستم نژاد خوندم که توطئه ای بسیار بزرگ و بصورت خزنده علیه آقاجانپورها در حال شکل گرفتنه . غصب نیتک ، گرفتن دهیاری ، گرفتن شرکت تعاونی ، دسیسه جهت جلوگیری از عضو شدن یکی از طایفه آقاجانپورها در شورای اسلامی روستا . ابتدا باور نمیکردم ولی حالا شنیدم میخوان مزرعه رسم رو که مالکان آن فقط و فقط آقاجانپورها هستن از ایشان بگیرن . داره یه چیزهایی دستگیرم میشه . یکی حرف قشنگی زده بود که طایفه آقاجانپورها داخل گلوی بعضی ها گیر کرده و داره اونا را خفه میکنه و دائم دارن دست و پا میزنن که از دست آقاجانپورها خلاص بشن . هشدار برای طایفه بزرگ و اصیل نشل آقاجانپورها که مواظب و مراقب باشید که یک عده افراد بی اصل و نسب دارن شما رو نابود میکنن .

باسلام با تشکر از انعکاس نظر بنده ، در پاسخ به مطالب ارائه شده شما چند نکات را به عرض می رسانم
1- در ظاهر امر در نظرات بنده هیچ جمله توهین آمیز و هتک حرمت به شما و یاشخصی دیگری نشده است و همچنین نمی دانم منظور شما از کینه ورزی در کجا ی مطالبم مصداق پیدا می کند .نمی دانم کجای مطالبم تفکر صد سال وجود دارد ؟
شما که انقدر نکته بین و حساس هستید اگر در مقابل عزیزانی قرار بگیرید که جهت تنوع دست به تغییر فامیلی صد ساله خود زدند نمی دانم چه قضاوت خواهید کرد ؟
2- منظور از شلوغ نمودند چیست ؟ آنچه ارائه و یا نوشته شد واقعیت است و به حرف و قول نیست بلکه سند رسمی و قانونی وجود دارد
3- در خصوص اجرای طرح شما در جاپشت قبلا بنده در مقابل افرادی که موضع گرفتند مطالبم را نوشتم اگر وقت کردید نگاهی به آرشیو سایت خود به اندازید اما در بخشی که نیاز به گذشت و همکاری بود واقعا از طرف صاحبان گریسچال با شما همکاری شد نه محکومیت از طرف شما .
5- به قول شما هدف بیان واقعیت است به نظر بنده از چشم شما بدور است . بخاطر همین با عرض معذرت از شما خواستم چشمت را بشوری
نکته آخر اینکه نگذاشتن از حق و حقیقت بی منطقی نیست ، دور نشدن از اصل خویش ، در لباس خویش بودند و نقش بازی نکردند برگشت به تفکر صد ساله نیست ،

7- وبه قول شما قضاوت با مخاطبین است


البته بنده خواهشم ازشما این است که مطالبم را منعکس نکنید

با سلام خدمت دبیر محترم
ضمن احترام به تقاضای جنابعالی بدلیل رسالت بنده در شفاف سازی و بیان نظرات افراد و همچنین ازادی بیان چنانچه نظری ارائه گردد درج و منتشر خواهد شد به همین دلیل نظر شما عیناً منعکس شد تا حقی از شما در دفاع از نظرات و افکارتان ضایع نگردد. با تشکر مدیریت سایت

با سلام از احساس مسئولیت شما در امر رسالت خطیر تان و شفاف سازی مطالب تشکر می کنم ، امید وارم به همان اندازه تئوری پردازی می کنیم به اندازه ثلث آن عمل نماییم چون مردم از افرادی که فقط شعار می دهند گریزانند و دنبال افرادی هستند که عملگرا باشند و به اندازه توان شان برای محل مفید واقع شوند ، انشاا... که دسته دوم باشیم قضاوت با مردمی است که به ما رجوع نموده اند
هرچند در خصوص موارد مطرح شده پاسخ قانع کنند ه ویا به قول شما شفافی به بنده ندادید لذا ترجیحا از موضوع گذشته در فرصت مناسب تبادل نظر خواهیم کرد . موفق باشی

باسلام جناب آقا سلمان در پاسخ به نظر آقای دبیر ظاهر امر اصطلاحات و کلمات سخیف مثل غیر منطقی ، تاسف ، کینه ورز ی ، در مطالب تان به چشم می خورد َشخصیتی چون دبیر که فردی خدوم دلسوز نه تنها در نشل بلکه برای شهرستان آمل می باشند در حد اندازه شما نیست که به خواهید در باره جایگاه و موقعیت احتماعی ایشان نظر بدهید . ایشان فردی نیست که
بخواهد اصل خویش را فراموشش کند و از گذشته خویش افتخار و دفاع می کند ایشان مورد وثوق آموزش و پرورش بوده علی رغم تغییرات مسئولین در چندین دوره همچنان در جایگاه مهم امتحانات حضور دارند که این نشانه صداقت و مدیریت قوی نامبرده در این جایگاه می باشد.
خلاصه اینکه در اظهار نظر در افراد باید همه جوانب را در نظر گرفت ونباید به خود اجازه بدهید در خصوص افراد شتاب زده و عجولانه قضاوت کنید

باسلام
لطفا از ایده های فانتزی دست بردارید و برای دفاع از آن خودتان را مجاز به توهین و افترا به دیگران ندانید رعایت حرمت کسانی که مورد وثوق و اطمبنان مردم هستند بر کسی که خود در پی کسب وجه بین مردم است کار عاقلانه ای ست . من این مطلب را جدیدا دیدم و بطور جدی و برای اولین بار بهتون احطار می کنم مراقب رفتار و گفتارتان باشید.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نشل 1389
info@neshel.ir سامانه پیام کوتاه:30002619000307
پشتیبانی توسط: خبرافزار